Team coaching - siła zespołu!

Mawia się, iż zespół przypomina wielogłowego smoka, w którym oddzielne jednostki stanowią określone głowy, jednak razem – składają się na jeden, mocny, energicznie działający organizm. Aby z grupy osobnych jednostek powstał jeden, kreatywny zespół, powstało pojęcie team coaching.

Napisał: www.istockphoto.com
Na podstawie: www.istockphoto.com
Mając zamiar dowiedzieć się czym w ogóle jest „coaching”, należałoby rozpocząć od przytoczenia definicji pojęcia, które określa proces podnoszenia umiejętności potrzebnych do realizacji naszych wizji, doskonalenia mocnych stron pod czujnym okiem trenerów.

Nie czekaj! Jeżeli zaciekawił Cię nasz wpis, to wejdź w adres tej strony i odkryj, co dla Ciebie z pasją stworzyliśmy.

Coach zaś, to bardzo istotna osoba, mająca autorytet lidera, która asystuje klientowi przy pełnieniu powierzonych mu zadań, sprawdzając kompetencje pracownika, przekazując mu cenne wskazówki po zakończonej sesji coachingu, próbując ustalić na jakich zasadach powinna się opierać dalsza współpraca. Następstwem wdrożenia coachingu jest zatem optymalizacja procesów organizacyjnych i wzmocnienie skuteczności realizacji projektów. Kiedy zdecydować się na coaching? Wówczas gdy pragniemy rozwijać podstawowe kompetencje pracownicze, czyli te, związane z rozwojem kariery zawodowej.szkolenie biznesowe
Napisał: U.S. Fish and Wildlife Service Southeast Region
Na podstawie: http://www.flickr.com
Team coaching nawiązuje nie tyle do jednostki, co zespołu. Kładzie nacisk na model biznesowy w jakim działa zespół, na istniejące zasoby, perspektywy, lecz również na wyzwania przed jakimi stoi zespół. Myślą przewodnią jest, aby zespól przynosił większe efekty, niż gdyby jednostki pracowały osobno. Wtedy uwalnia się ”paliwo” pracowników i jako„drużyna” osiągają lepsze wyniki. Na formę zespołu składa się sporo czynników, ale przede wszystkim jest to: uszczegółowienie celu oraz strategii działania zespołu, ustalenie zasad współpracy czy poczucie odpowiedzialności za grupę - .

Aby warunki zostały spełnione, niezbędne jest zaufanie poszczególnych jednostek, koleżeństwo i sprawnie działająca komunikacja w zespole. Nie dziwi więc, że firmy, które postawiły na intensywny rozwój atmosfery w zakładzie pracy, w efekcie w krótkim czasie poprawiły efektywność. Jeżeli zespół nie funkcjonuje jak powinien, team coach pomaga mu zauważyć brak zaufania i postanowić czego pracownikom brakuje do pełnego rozwoju.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-14 12:27:30
Tagi: trenerzy, atmosfera, współpraca