Niezwykle duża precyzja badania typu ndt

Nadzwyczaj duża precyzja metody badania ndt i wiarygodność efektów badania ustawiła ją na i znaczącej pozycji w sposobach stosowanych przez przemysł lotniczy, jądrowy, kosmiczny, chemiczny, czy mechaniczny.


testy ndt
Napisał: Victor
Na podstawie: http://www.flickr.com

Badania ndt to badania nieniszczące jakie pozwalają na ocenę poziomu istniejącej konstrukcji, także realizowanie prognostyki dotyczącej jej wytrzymałości, oceny bezpiecznego użytkowania. Najważniejszą zaletą NDT jest możność ustalenia parametrów i szczegółowego opisu fizycznego badanego artykułu na każdym etapie tworzenia. badania (kliknij w link) ndt pozwalają na ujawnienie nieciągłości materiałowych w badanym materiale, połączeniu, urządzeniu, bądź jego oprzyrządowaniu bez spowodowania zmian ich przymiotów użytkowych. Realizowanie testowań nieniszczących na jakimkolwiek etapie produkowania, albo użytkowań, umożliwia zachowanie odpowiedniego pułapu bezpieczeństwa - doczytaj .

Powiększenie wymagań połączonych z jakością materiałów, połączeń, towarów sprawia, iż badania (znajdź więcej) ndt są coraz to nagminniej stosowane w procedurach wytwórczych, również w użytkowaniu narzędzi technicznych. Badania metodą prądów wirowych są najmniej obecnie znaną procedurą badań spośród sześciu głównych. Strategia prądów wirowych jest procedurą powierzchniową. Badane mogą być jedynie wyroby metalowe generalnie na głębokość od kilku do kilkunastu milimetrów. Procedura prądów wirowych polega na wzbudzaniu zmiennego pola elektromagnetycznego w badanym materiale i otrzymywaniu reakcji surowca poprzez sondę badawczą.


Badania ndt sposobem prądów wirowych pozwala na wykrywanie pęknięć w surowcach struktur lotniczych, w składnikach części maszyn i przegubach. Stosowana jest szeroko do badania rurek wymienników ciepła w elektrowniach atomowych i konwencjonalnych, w przemyśle chemicznym, rafineryjnym, cukrowniczym, papierniczym i spożywczym. W toku badania jednorodności rurek szacowane są braki grubości ścianek powstałe w wyniku erozji, lub korozji, lokalizowane są wtrącenia obcego metalu, perforacje i rysy. Badania ndt wykorzystują strategie, które nie wpływają na zdolności wytrzymałościowe i eksploatacyjne badanych struktur.

Źródło artykułu -

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-28 11:10:35
Tagi: korozja, diagnozy, prognozy, NDT, sonda, wykrywanie