Biuro patentowe w stolicy Małopolski - gdzie poszukiwać odpowiednie?

Jeśli chcielibyśmy zgłosić jakiś znak patentowy, to musimy wybrać się do biura patentowego. Można też podjąć próbę wysłania zgłoszenia elektronicznie. Jednak i tak wizyta w biurze patentowym raczej będzie potrzebna.

Jeżeli sami do końca nie mamy pojęcia, o co chodzi w opatentowaniu na przykład znaku towarowego wtedy potrzebny nam będzie rzecznik patentowy Kraków.
logotyp
Napisał: Drukarnia Kid
Na podstawie: http://www.drukarniakid.pl
Rzecznik patentowy to osoba, która świadczy pomoc w kwestiach związanych z tak zwaną własnością przemysłową. Taka osoba doskonale wie po, co są patenty i w jaki sposób uzupełnić wszystkie formularze, by dany znak towarowy został opatentowany. Jeżeli więc czegoś nie rozumiemy musimy zgłosić się do wspomnianego rzecznika patentowego. Z tego również powodu rzecznik patentowy musi mieć wykształcenie wyższe – może być techniczne lub prawnicze, musi zrobić aplikację i trzeba przejść przez egzamin przed komisją. Jak łatwo zauważyć praca rzecznika jest poważna, z tego powodu nie możemy od tak być rzecznikiem patentowym, należy dużo się nauczyć i ciągle być na bieżąco z wieloma nowinkami. W jaki sposób zarejestrować znak towarowy Sporo firm jak również osób fizycznych czy też wszelkiego rodzaju organizacji myśli o tym jak zarejestrować znak towarowy. Najsensowniej pójść do biura patentowego i tam otrzymać wszystkie konieczne informacje. Warto jednak wcześniej zapoznać się z tym, czym w ogóle jest patent, sprawdzić, co to jest znak towarowy, by bez powodu nie zawracać głowy rzecznikowi patentowemu. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy obawiać się zadawania pytań. Rzecznik patentowy jest po to, by pomóc pozbyć się wątpliwości w aspekcie rejestracji znaku towarowego. Poza znakiem towarowym istnieje również hasło wzoru przemysłowego. Jeżeli chodzi o wzór przemysłowy również możemy go chronić.opatentowany wzór
Napisał: Komfort
Kiedy mamy jakiś wzór przemysłowy i chcemy żeby był prawnie chroniony, to powinien on spełnić parę wymogów określonych w prawie. Wszystko wiąże się, więc z prawem jakie zostało stworzone względem wzorów przemysłowych. Przemysłowy wzór powinien spełnić 3 warunki by można było go zarejestrować by był chroniony. Jeżeli więc myślimy o znakach towarowych albo o wzorach przemysłowych powinniśmy zapoznać się z treścią ustaw dotyczących tych pojęć. Będziemy wiedzieli wtedy o wszystkim, co należy wiedzieć w tego typu kwestiach i prościej będzie nam ogarnąć formalności do uzupełnienia w urzędzie patentowym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-25 09:47:43
Tagi: wzór, znak, patent