Jak można teraz uczyć się języków germańskich przy użyciu współczesnych technologii komputerowych

Wraz z rozwojem branży komputerowej świat się skurczył, ponieważ łatwość komunikacji sprawiła, że osoby mieszkające w różnych miejscach kuli ziemskiej są w stanie ze sobą rozmawiać, a nawet widzieć swoje twarze na ekranach komputerów. Jeżeli niegdyś języka obcego uczyły prywatne nauczycielki, a wycieczka do Paryża pozwoliła na szlifowanie akcentu, to dzisiaj wystarczy dostęp do internetu i krzyna silnej woli do systematycznej nauki.

nauka języka obcego
Napisał: www.audio-luci-store.it
Szkoły językowe coraz powszechniej wykorzystują współczesne, a zarazem multimedialne technologie, aby uatrakcyjnić swoją ofertę szkoleniową i przyciągnąć więcej osób zainteresowanych nauką angielskiego. Jeszcze dekadę temu nie było mowy o testach uzupełnianych online, a teraz hasło niemiecki - nasz serwis www - przez skype nikogo już nie dziwi. Chcesz wiedzieć więcej ? Koniecznie sprawdź ten portal. To zresztą bardzo dobry sposób nauki, ponieważ w ten sposób ćwiczy się umiejętność trudną, a najprawdopodobniej najtrudniejszą do opanowania, którą jest mówienie. Wiedzą o tym wszyscy uczniowie, którzy na lektoratach w dostatecznym stopniu nie nauczyli się posługiwać językiem mówionym i jeśli pragną wyjechać za granicę, to dzięki nowoczesnym technologiom mogą szlifować własny warsztat językowy.

Niemiecki przez skype to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mają zbyt dużo czasu na to, żeby chodzić na zajęciach w szkole językowej. Tam najczęściej grupy są dość liczne, a czasu na konwersacje nie zawsze wystarcza. A w grupie nieśmiałym nastolatkom naprawdę trudno się odezwać, zwłaszcza wtedy, kiedy lwia większość kursantów radzi sobie z mówieniem zupełnie sprawnie. A w rozmowach jeden na jednego, czyli np. przez skype, nie należy przejmować się innymi osobami i w taki sposób żaden początkujący facet nie narazi się na ewentualne krótkie salwy śmiechu na sali.

Nauka z komputerem
Napisał: Goleudy Photography
Z kolei sami lektorzy wykorzystują na zajęciach dość sporo pomocy interaktywnych. Jedną z nowości są specjalne tablice, jednak cena ich zakupu jest na tyle wygórowana, że nie każdy właściciel ośrodka jest w stanie je nabyć. W związku z powyższym wykładowcy wykorzystują inne środki dydaktyczne, na przykład odtwarzają obcojęzyczne filmiki na laptopach lub korzystają z płyt DVD, a konkretniej z nagrań tam się znajdujących (tutaj). Szkoły językowe z prawdziwego zdarzenia zazwyczaj udostępniają także login i hasło, a po zalogowaniu się można bez jakichkolwiek ograniczeń otrzymać dostęp do gratisowych ćwiczeń szkoleniowych i zweryfikować rezultat ostatniego testu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-08 14:11:17
Tagi: sala, szkoła, język, pomoc, rozwiązanie