Bajki dla najmłodszych i produkcje Disneya, czyli jakie bajki powinniśmy włączać dzieciom, żeby wyniosły z nich tylko mądre treści

Każde dziecko ma swoją ulubiona bajkę, którą uwielbia oglądać niezależnie od humoru. Oglądanie filmów animowanych przez dzieci może przynieść wiele korzyści, jednak kiedy będą one nieodpowiednie, dziecko może wynieść z nich błędne przekonanie o otaczającym świecie.

Piękna i Bestia
Napisał: Michael Lombardi
Paręnaście lat temu, można było być spokojnym, zostawiając naszą pociechę z bajkami. Prawie wszystkie bajki oraz programy dla dzieci wyświetlana w telewizji przekazywały mądre treści. Popularne bajki, które znają wszyscy dorośli, uczyły dzieci empatii a także bardzo pobudzały wyobraźnie. Z biegiem lat bajki dla najmłodszych zaczynają tracić na wartości, dużo pojawia się bajek, w których wiele jest przykładowo przemocy. Dlatego właśnie bardzo istotne jest, aby kontrolować to, co oglądają dzieci tudzież w odpowiedni sposób dobierać animowany repertuar. Najpopularniejszymi bajkami, które są znane w każdym kraju i mają ogromny wpływ na wychowanie naszych dzieci, są bajki Disneya. Kto z nas nie zna poruszającej historii Kopciuszka czy też Królewny Śnieżki?

Bajki Disneya są idealnym przykładem na to, iż można w ciekawy a także pouczający sposób przedstawiać losy bajkowych postaci. Nie odnajdziemy w nich wiele przemocy a także możemy oglądać je wiele razy, a nigdy nam się nie znudzą. Bajki Disneya takie jak na przykład uwielbiany przez wielu Król Lew poruszają w młodych widzach niezwykłe emocje i uczą tego co jest dobre a co złe. Jest to bardzo ważne w wychowaniu dziecka, dlatego warto zwracać uwagę na to jakie treści przekazują oglądane przez dziecko bajki. Możemy być także pewni, że po obejrzeniu filmów Disneya nasze dziecko nie będzie miało w nocy koszmarów. Wiele bardzo dynamicznych tudzież przepełnionych przemocą animacji sprawia, że dzieci mają kłopoty ze snem. W opozycji do nich, bajki Disneya są spokojne a także doskonale nadają się dla młodych widzów w niemal każdym wieku, uwielbiają je także starsi widzowie.

dziecko
Napisał: Jessi R & Math R
W obecnych czasach, kiedy często pozostawiamy dzieci przed ekranem telewizora, musimy zwracać uwagę na jakość animacji lub bajek wyświetlanych w telewizji. Programy tudzież bajki dla dzieci mogą dużo ich nauczyć, mogę też bardzo zaszkodzić w ich wychowaniu, warto więc wybrać te, które niosą ze sobą wartościowe treści - kliknij w źródło.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-24 11:36:21
Tagi: dzieci, telewizja, korzyści