Jakie istnieją typy gier komputerowych na różne okazje? Czy gry to taka strata czasy, jak sądzą niektórzy?

Gry komputerowe do doskonały sposób na nudę. Dla niektórych zapewne będzie to stratą czasu, z kolei dla kogoś innego wręcz przeciwnie. Natomiast głównym argumentem przemawiającym za graniem jest to, iż każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Typów gier jest bowiem dość dużo z nastawieniem na naukę różnego rodzaju umiejętności. Niektóre wzmacniają koncentrację, kolejne refleks, a jeszcze inne pomagają w zdobyciu wiedzy z jakiejś danej dziedziny.

Tak właściwie wybór
gra na komputerze
Napisał: Chris_Parfitt
gier jest ogromny i jedynie od nas zależy czy tego typu gra okaże się stratą czasu, a może jednak dobrym sposobem na poprawę niektórych umiejętności. Zobaczmy więc jakiego rodzaju gatunki mamy do wyboru. Czasem jest tak, iż musimy spędzać dłuższy czas w jednym miejscu, z reguły czekając na coś albo na kogoś. Gry na nudy to wtedy jedyne wyjście z sytuacji by nie denerwować się koniecznością siedzenia w jednym miejscu i zapełnić jakoś ten czas. Warto sprawdzić: Świetne wtedy będą tak zwane platformówki różnego rodzaju. Na pewno wiele osób kojarzy te całkiem proste, dwuwymiarowe z okresu dzieciństwa, gdzie pokonuje się różne plansze z coraz to wyższymi poziomami trudności. Gra ta jest bardzo wciągająca, dlatego świetnie zabija czas. Kolejnym dobrym pomysłem mogą być gry sportowe. To propozycja przede wszystkim dla panów, jacy lubią szybkie wyścigi autami lub rozgrywki w piłkę nożną. Takie gry są dostępne na różnych urządzeniach, a prócz tego rozgrywka nie trawa długo i można ją w każdej chwili przerwać, nie trzeba kończyć jakiejś misji tak jak w przypadku różnych gier strategicznych. Jeśli chodzi właśnie o te ostatnie gry to jest to bardzo popularny typ gier, które wymagają dużego zaangażowania od gracza. Z reguły trzeba planować własne ruchy do przodu oraz przewidywać co może chcieć zrobić nasz przeciwnik. Często chodzi w nich o takie kierowanie swoim wojskiem albo państwem by odnieść ostateczny sukces. Napoleon Total War jest przykładem takiej gry, zobacz: tutaj. Daje ona możliwość osobie grającej przeniesienia się w czasy wojen europejskich z osiemnastego albo dziewiętnastego wieku, oprócz tego można wcielić się wwielkiego Napoleona Bonaparte.
granie
Napisał: Gabriele B.

Dla tych, którym zależy ażeby podczas takiej rozrywki także zdobywać specyficzną wiedzę, świetne będą gry edukacyjne. Są najróżniejsze ich rodzaje, bazują z reguły na jakimś danym obszarze wiedzy. Już częściej gry takie wykorzystywane są w szkołach, gdzie dzieci w tak przystępny sposób mogą się uczyć. Ta forma nauki zachęca także do poświęcenia jej dużej ilości czasu, bowiem dziecko nie odbiera tego jako żmudnej nauki lecz także jako swego rodzaju rozrywkę. Coś takiego daje najlepsze rezultaty. Wielu ludziom, na pewno do gustu przypadną gry logiczne. Wymagają one ogromnej koncentracji u osoby grającej oraz logicznego myślenia by być w stanie rozwiązać ciąg zagadek logicznych. Po poprawnym odgadywaniu przenosimy się na wyższy poziom, w jakim zagadki są coraz trudniejsze. Na takiej rozrywce tak naprawdę można spędzić bez wyrzutów sumienia sporo czasu. Nie ma sensu demonizować takiej rozrywki, ponieważ jak się okazuje we wszystkim można dostrzec też dużo plusów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-21 10:17:10
Tagi: gry, piłka nożna, zagadki