darowanie jednego % Organizacjom

Każdego roku przychodzi okres, kiedy każdy płacący podatki musi się rozliczyć z własnych dochodów składając odpowiedni PIT i składając go w Urzędzie Skarbowym. Za pomocą formularza liczony jest podatek dochodowy, jaki powinno się zapłacić. W tym dokumencie jest możliwość oznaczyć, że pragniemy, aby 1% podatku był oddany na wyznaczone przez podatnika konto Organizacji Pożytku Publicznego. O tym jak przekazać 1% możemy przeczytać na wielu portalach internetowych. Jest to niezwykle łatwe, wystarczy wprowadzić numer KRS organizacji, którą chcemy wspomóc, a reszta zadzieje się już automatycznie.


Konferencja Sanitec KOŁO 03.03.2011r. Sąd konkursowy
Napisał: Sanitec KOŁO
Na podstawie: Sanitec KOŁO
Z podatków, jakie opłacamy, Rząd pokrywa ogromny wachlarz potrzeb, ale nie mamy wpływu na jakie zrzeszenia są przeznaczane pieniądze. Przesyłając 1 procent z należnego podatku na konkretną organizację, z naszej kieszeni nie wypłyną kolejne pieniądze, a będziemy mieli wrażenie, że chociaż (zobacz idź tutaj) część naszego podatku pozostała wykorzystana zgodnie z naszym życzeniem. Co więcej, jeżeli wybierzemy organizację z naszego otoczenia, na własne oczy zdołamy zauważyć działalności, do których się dorzuciliśmy. Te argumenty nakłaniają do tego, że powinno się przekazać 1 procent podatku - przeczytaj tutaj. Zostaje jedynie wyłonić organizację którą pragniemy wspomóc.
1 procent podatku możemy poświęcić na wsparcie schorowanym dzieciom, ludziom starszym, niepełnosprawnym, bezdomnym, na wyrównywanie szans edukacyjnych, na wspieranie ekologii, czy także organizację przedsięwzięć kulturalnych. W ten sposób zdołamy wesprzeć Organizacje, jakie pomagają zwierzętom, niosą wsparcie ofiarom tragedii, klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych. Lista organizacji jakim jest możliwość ofiarować 1% podatku jest niezwykle długa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-23 10:34:20