darowanie jednego % Organizacjom

Każdego roku przychodzi okres, kiedy każdy płacący podatki musi się rozliczyć z własnych dochodów składając odpowiedni PIT i składając go w Urzędzie Skarbowym. Za pomocą formularza liczony jest podatek dochodowy, jaki powinno się zapłacić. W tym dokumencie jest możliwość oznaczyć, że pragniemy, aby 1% podatku był oddany na wyznaczone przez podatnika konto Organizacji Pożytku Publicznego. O tym jak przekazać 1% możemy przeczytać na wielu portalach internetowych. Jest to niezwykle łatwe, wystarczy wprowadzić numer KRS organizacji, którą chcemy wspomóc, a reszta zadzieje się już automatycznie.


Konferencja Sanitec KOŁO 03.03.2011r. Sąd konkursowy
Napisał: Sanitec KOŁO
Na podstawie: Sanitec KOŁO
Z podatków, jakie opłacamy, Rząd pokrywa ogromny wachlarz potrzeb, ale nie mamy wpływu na jakie zrzeszenia są przeznaczane pieniądze. Przesyłając 1 procent z należnego podatku na konkretną organizację, z naszej kieszeni nie wypłyną kolejne pieniądze, a będziemy mieli wrażenie, że chociaż (zobacz idź tutaj) część naszego podatku pozostała wykorzystana zgodnie z naszym życzeniem. Co więcej, jeżeli wybierzemy organizację z naszego otoczenia, na własne oczy zdołamy zauważyć działalności, do których się dorzuciliśmy.

Oczekujesz na kolejny wpis? Chcę zawiadomić Cię, że autorska strona www jest już gotowa. Zatem zachęcam do przejrzenia jej.

Te argumenty nakłaniają do tego, że powinno się przekazać 1 procent podatku - przeczytaj tutaj. Zostaje jedynie wyłonić organizację którą pragniemy wspomóc.
1 procent podatku możemy poświęcić na wsparcie schorowanym dzieciom, ludziom starszym, niepełnosprawnym, bezdomnym, na wyrównywanie szans edukacyjnych, na wspieranie ekologii, czy także organizację przedsięwzięć kulturalnych. W ten sposób zdołamy wesprzeć Organizacje, jakie pomagają zwierzętom, niosą wsparcie ofiarom tragedii, klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych. Lista organizacji jakim jest możliwość ofiarować 1% podatku jest niezwykle długa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-23 10:34:20