Gry planszowe perfekcyjnym dodatkiem do wieczoru w gronie przyjaciół – bo na „planszówki” zawsze jest się czas

Planszówki wielu z nas kojarzą z czasów dzieciństwa. Liczne godziny strawione na przeskakiwaniu pionków lub rzutami kostką przynosiły multum pozytywów, wypełniając sobą zarówno deszczowe jak i ciepłe dni.

Dixit
Napisał: Dave Stone

Obecnie planszówki przeszły sporą ewolucję. Na rynku rok rocznie pojawia się mnóstwo nowych gier, które potrafią przykuć graczy w każdym wieku na długie godziny i pozwalają zapomnieć o Bożym świecie. Wśród gier, która w ostatnich miesiącach cieszy się stale wzrastającą popularnością znajduje się Dixit. Jest to zabawa skierowana dla maksymalnie 6 graczy, polegająca na opisaniu zdaniem albo pojedynczym dźwiękiem obrazku znajdującej się na wylosowanej karcie. Dixit to rozwijająca zabawa, z której możliwości coraz częściej korzystają osoby dorosłe podczas wieczornych spotkań.

Inną grą planszową, która coraz dobitniej zaznacza swoją obecność w licznych domach są pędzące żółwie. Jest to pochłaniająca gra gdzie zmierzamy żółwiem do sałaty, jednak zaraz za nami „biegną” inni pretendenci do zwycięstwa. Gra pędzące żółwie wymusza na graczu wcielenie się w funkcję stratega, bo chociaż plansza pokryta jest barwnymi grafikami to każda seria do łatwych nie należy. Jest to świetna zabawa jednocześnie dla dużych jak i małych graczy.

Dobble to ostatnia opcja, która będzie zdolna dodać dużej dawki radości do każdego spotkania towarzyskiego. Dobble jest relatywnie prostą grą, która wymaga spostrzegawczości podczas rozgrywki. Uczestnicy dobierają symbole z wylosowanych kart do tego, który widnieje na samym końcu. Gracz, który zejdzie ze swojej talii wygrywa.

Gry planszowe to szybki i efektowny sposób na ubogacenie dowolnego spotkania, pozwalając na powrót poczuć się dzieckiem. Warto zorientować się jakie opcje współczesny rynek oferuje w tej kategorii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-12 12:00:28
Tagi: gra, dzieci, czas, grafika