Z jakiego powodu nauka z poradników branżowych jest przydatna?

W obecnej rzeczywistości prawdziwy sukces mogą osiągnąć jedynie osoby, które systematycznie poszerzają swoją wiedzę, bez przerwy uczą się nowych rzeczy i potrafią nadążyć za szybkimi zmianami. Lata, gdy po ukończeniu nauki nie trzeba było nic robić dawno już się zakończyły, dziś ukończenie edukacji na uczelni albo w szkole to dopiero wstęp do prawdziwego zdobywania wiedzy.

podręczniki
Napisał: nkzs
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Bez względu na to, czym się ktoś zajmuje, musi zdobywać wiedzę, szkolić się i podnosić swe umiejętności, jeśli zamierza być na bieżąco z najnowszymi oczekiwaniami w wykonywanym zawodzie. Nawet tak prozaiczna dla większości rzecz, jak aplikacje biurowe (sprawdź dostępność najlepszych pozycji na stronie: aplikacje) wymaga od użytkowników porządnego ich poznania, a także, gdy są wypuszczane nowe wersje, poznania wszystkich nowości.

Jeśli ktoś zatrzyma się na wiadomościach ze starych wersji, to może nie móc wykorzystać wszystkich możliwości, jakie daje oprogramowanie, lub nawet może sobie nie poradzić z najprostszymi sprawami. Tym bardziej poszerzać wiedzę i wiadomości powinni na przykład inżynierowie którzy się zajmują projektowaniem cad/cam (), dla nich dobre poznanie nowych programów to konieczność do tego, aby odpowiednio wykonać swoją pracę.

Wiedzę zdobywać można na różne sposoby. Wielu pracodawców wysyła swoich pracowników na przeróżne kursy i szkolenia, na których mogą się oni nauczyć wielu nowych, przydatnych umiejętności. Można także samemu się uczyć, na przykład korzystając z najróżniejszych podręczników, poradników i kursów (zamów materiały do nauki niedrogo przez internet: biznes). Jeżeli jakiś pracownik się zajmuje na przykład technologiami baz danych, to koniecznie w jego bibliotece znaleźć się muszą bazy danych podręczniki, z których można będzie czerpać najnowszą wiedzę o tym, co właśnie robi. Z kolei kierowników działów, przedsiębiorców i managerów powinny zainteresować najnowsze biznes podręczniki, z ich pomocą mogą oni poznać najnowsze trendy i pomysły o tym, w jaki sposób najlepiej podejmować decyzje, przeprowadzać rozmowy biznesowe i planować rozwój firmy. Ale we wszystkich przypadkach trzeba pamiętać, że samo kupno poradnika czy podręcznika to trochę za mało, żeby czegoś się nauczyć, trzeba jeszcze porządnie go przeczytać i umieć zdobytą wiedzę wykorzystać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-09 09:40:49
Tagi: nauka, wiedza, podręczniki, poradniki, zawód