W jaki sposób wybrać przedszkole najlepsze dla naszego malucha?

Przychodzi taki moment w życiu gdy Wasz wierzgający bąk przestaje być taki malutki i myślicie o edukacji. Przedszkole nie będzie przechowalnią, lecz miejscem, jakie najprawdopodobniej będzie miało na nie największy wpływ w jego życiu.
Warto wybrać placówkę przyjazną wspomaganiu rozwoju a także taką, jaka zapewni mu dobrą opiekę.


oczekujące na zabawkę dziecko
Napisał: Donnie Ray Jones
Na podstawie: http://www.flickr.com


Lokalizacja jest to pierwsze kryterium doboru. Jeśli mieszkacie daleko od miasta, zaś codziennie jedziecie do miejsca zatrudnienia do centrum najlepiej jest wybrać przedszkole Wrocław Krakowska usytuowane nieopodal pracy - bajkowa przystań. Spędzacie ze sobą także więcej czasu (chociażby w samochodzie). Usytuowanie przedszkola. Bez wątpienia, najlepiej by było ażeby to był ogromny budynek otoczony dużym ogrodem z pięknym placem zabaw, zaś w KOŁO 100-letnie drzewa. Hmmm… nie spotkałam do tej pory takiego przedszkola. Jednak warto zwracać uwagę na położeniu obiektu. Czy okienka wychodzą na ulice (będzie hucznie)? Czy jest plac zabaw tuż przy wejściu? Czy nie trzeba iść przez ulicę (w ogromnych miastach są takie rozwiązania)?


Przedszkole dwujęzyczne Wrocław - http://www.bajkowaprzystan.pl/o-bajkowej-przystani/przedszkole/. Coraz więcej pojawia się tychże jednostek. Myślę, że jest ciekawe rozwiązanie, ale nie dla wszystkich dzieci. Gdy Wasz maluch ma opóźniony rozwój mowy - nie zapisujcie go do takowego przedszkola. Jeśli macie ten dylemat polecam wpierw wizytę u specjalisty logopedy.
Specjaliści w przedszkolu (logopeda, terapeuta integracji sensorycznej) z początkiem roku szkolnego powinni przeprowadzić badania przesiewowe a także dać Wam informacje zwrotną w tym temacie. Przedszkole powinno być też objęte opieką psychologa.


,

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-13 14:48:48
Tagi: rozwój, KOŁO, miejsce