Jak rozrasta świat szkoleń i samokształcenia się, czyli z jakiego powodu ciągle podnosimy swoje umiejętności?

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym skojarzeniem, przychodzącym nam do głowy gdy słyszeliśmy wyraz: szkolenie, było BHP zlecane przez pracodawcę, które od czasu do czasu trzeba odbębnić. Jednak ten rynek, jak prawie wszystkie inne w tych czasach ulega gwałtownym zmianom. Po pierwsze znacznie zmieniła się liczba szkoleń z jakich możemy wybierać. Od tych dedykowanych do danej spółki i jej wymagań, po te skierowane do normalnego człowieka, który pragnie podnieść swoje umiejętności lub po prostu nauczyć się czegoś zupełnie nowego.

sala szkoleniowa
Napisał: Peter Kofler
Na przykład niezwykle popularne stały się niedawno czasy wykłady trenujące w sztuce jaką niewątpliwie jest zarządzanie sobą w czasie, w celu osiągnięcia jak najwyższej produktywności i nie marnowania nawet minuty bezcennego czasu w ciągu dnia. Wielu rekruterów podkreśla, że wyrażenie : szkolenia zarządzanie czasem prezentuje się naprawdę dobrze w naszym CV. Jednak gdy podjęliśmy już zatrudnienie także możemy liczyć na odbycie kilku, jeśli nie kilkunastu szkoleń w naszej ścieżce zawodowej. Tutaj wszystko zależne jest od branży w jakiej znaleźliśmy zatrudnienie i jaka posada najbardziej nas interesuje.

Gdy jest to praca wymagająca dużego kontaktu z konsumentami, profesjonalna obsługa klientów to coś na co z pewnością może nas zapisać nasz pracodawca. Natomiast kiedy staramy się o osiągnięcie pozycji pozwalającej nam na organizowanie pracy innym, warto pochylić się nad niezwykle spopularyzowanym hasłem, które mnóstwo firm, zajmujących się dokształcaniem pracowników zamieszcza w swej ofercie, a mianowicie szkolenia zarządzanie materiałem ludzkim (http://trenerzy.pl/szkolenia-dla-menedzerow/wiecej/). Podobna seria wykładów ma nas nauczyć trików i sposobów, jakie na pewno przydadzą nam się w przyszłym rozdzielaniu pracy między podwładnych.

Nie ma więc powodu do zmartwień, gdy w każdej pożądanej przez nas ofercie zatrudnienia znajduje się ustęp o wymaganym doświadczeniu i umiejętnościach, gdyż na przykład wcześniej wspomniana profesjonalna obsługa klienta, jest czymś czego szybko nauczymy się na dobrze dobranym szkoleniu. Jeśli jesteśmy więc w chwili, gdy żaden z rekruterów nie oddzwania, mimo przebytych setek rozmów kwalifikacyjnych warto zaryzykować i dać szansę rozwijającej się ofercie profesjonalnych zajęć. Tak samo kiedy mamy uczucie, że cały czas przepływa nam przez palce i w ciągu dnia zbytnio nie odpoczniemy, ani też nie uda nam się zrobić niczego co sobie założyliśmy, być może trzeba szukać profesjonalnej pomocy. Parę wykładów nauczy nas w tej niezwykle użytecznej umiejętności, jaką niewątpliwie jest zarządzanie sobą w czasie. Więcej na trenerzy.pl.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-16 15:39:53
Tagi: zdolności, BHP, umiejętności, kwalifikacje, CV