Okładka jako zobrazowanie zawartości

Dla każdego, kto lubi, czyta i kupuje książki zawsze najistotniejsza jest zawartość, aczkolwiek obwoluta książki również ma znaczenie.


Okładka książki powinna odzwierciedlać jej zawartość, toteż winna być przemyślana.
okładka


obraz


Można wykorzystać rysunki i różne grafiki, które podkreślą nurt i zawartość książki. Barwna ilustracja jednej ze scen, bądź portret głównego bohatera z pewnością pobudzą fantazję i nakłonią do sięgnięcia właśnie po tę pozycję. Większa część amatorów czytania preferuje ładnie i ciekawie zapakowaną zawartość.


Choć okładka książki to przede wszystkim wzór graficzny, znacząca jest również zawartość na niej umiejscowiona. Okładka (idź do serwisu) przede wszystkim ma spełniać naczelną funkcję reklamową. Tytuł, oraz imię i nazwisko pisarza muszą być dobrze dostrzegalne, toteż tak znaczące jest ich właściwe umieszczenie. Nadruki powinny być dobrze widzialne, nie zlewać się z tłem, na którym są zawarte i wydrukowane ciekawą czcionką. Okładka powinna upraszczać oddanie tej treści, a nie komplikować, bądź wprowadzać w błąd. Okładka - www.disccover.pl/okladki-na-cd.html to zewnętrzna osłona bloku publikacji na trwałe z nią powiązana. Są oprawy w twardej i miękkiej oprawie. Okładkę wytwarza się z porządnego papieru, tektury, płótna, lub materiału syntetycznego. Jest początkową wizytówką dzieła, na nią bowiem w pierwszej kolejności pada wzrok czytelnika.
Tylna powierzchnia może mieścić informacje na temat pisarza, lub skrót treści.


Nie ma nic bardziej przyjemnego niż wygodnie przysiąść w fotelu i zagłębić się w urzekającą opowieść zawartą w pięknie opublikowanej książce.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:30:13
Tagi: projekt, Kolor, moc, funk