Jakie kurs okaże się dla mnie najciekawsze?

Sytuacja na rynku pracy nie jest przesadnie optymistyczna. Pomimo stosunkowo niedużego bezrobocia jak i niemałej liczby ofert pracy, niełatwo jest znaleźć zatrudnienie. Jest to wynikiem tego, iż oczekiwania pracodawców są coraz wyższe, a nasz profil nie zawsze z nimi zgodny. Trzeba w związku z tym zastanowić się nad wyborem dla siebie warsztatów czy kursów, które pozwolą nam uzyskać pożądane na rynku pracy umiejętności. Które szkolenie wybrać i gdzie ich szukać?

szkolenie
Napisał: Steve Jurvetson
W głównej mierze trzeba pomyśleć nad tym, co byłoby w stanie nas wyróżnić na rynku pracy. Możemy zapisywać się na kursy, jakie pozwolą nam się zupełnie przekwalifikować albo poszerzyć zakres naszych aktualnych kompetencji. Jeżeli na przykład zajmujemy się finansami, zaciekawić nas mogą szkolenia z zakresu rachunkowości, audytu czy obsługi specjalistycznych programów. Jeśli nie mamy pomysłu na dobre szkolenie, koniecznie przestudiujmy propozycje pracy w naszym sąsiedztwie i sprawdźmy, czego oczekują pracodawcy. Dzięki temu szybko dowiemy się, jakie posiadamy braki i co mogłoby pomóc nam w odnalezieniu pracy. Czasami będzie to coś w rodzaju szkolenie z Excela, a czasami agent celny kurs. Bez najmniejszych kłopotów znajdziemy firmy szkoleniowe, które organizują szkolenia w zakresie, który najbardziej nas interesuje. Kłopotliwe może być jednak odnalezienie najlepszego podmiotu szkoleniowego.

Wybierając przedsiębiorstwa organizujące choćby szkolenia import export, nie kierujmy się cenami.Dużo ważniejszym dla nas kryterium wyboru powinna być proponowana jakość jak i opinie dotyczące podmiotu. Niestety nie wszystkie kosztowne kursy są warte swej ceny i nie wszystkie tanie są jednocześnie tymi, które są gwarancją utraty czasu. Rozsądnie jest korzystać z rekomendacji naszych znajomych bądź na przykład internautów. Z odszukaniem takich wskazówek w Internecie nie powinniśmy mieć najmniejszych trudności. Wystarczy tylko przejrzeć parę lokalnych forów internetowych lub serwisów dla profesjonalistów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:28:12
Tagi: warsztaty, pomysł, kompetencje