Poszukiwanie życiowej drogi przez młode osoby czyli czemu warto studiować nietypowe kierunki

Wiele młodych osób długo szuka swojej drogi życiowej, niejednokrotnie nawet w liceum nie wiedząc do końca, co będzie chciało robić w dorosłym życiu. Polski system nauczania jest tak zaprojektowany, że już po podstawówce można wstępnie wybrać jakiś profil szkoły, dokładnie to samo można również uczynić decydując się na szkołę średnią czy zawodową.

strona internetowa tutaj
Napisał: Memorial Student Center Texas A&M University
Jeśli jednak ktoś nie będzie do końca wiedział, co chciałby robić, to może wybrać liceum ogólnokształcące, w którym jak sama nazwa wskazuje, uczniowie będą się uczyć wszystkiego po odrobinie, ale w sumie nic konkretnego. Lecz po ukończeniu szkoły średniej absolwenci są już w pełni dorośli, i samu muszą zdecydować o swojej przyszłości, czy zdecydują się dalej uczyć się na uczelni, czy też podejmą pracę zawodową, a ewentualne dokształcanie postarają się robić w szkołach wieczorowych. Decyzja o wybraniu kierunku studiowania tak naprawdę wiąże się z wybraniem swojego zawodu. Rzecz jasna zawsze da się w pewnym momencie życia zupełnie zmienić swoje kompetencje, ale jednak duża część absolwentów kończących studia poszukuje jednak pracy związanej z wyuczonym zawodem.

na wykładzie
Napisał: Memorial Student Center Texas A&M University
W najlepszej sytuacji są ludzie, którzy potrafią połączyć studiowanie - obszerne opracowanie a później pracę zawodową z pasją - wtedy nie tylko będą zadowoleni z tego, co robią, ale dodatkowo będą na tym zarabiać. Obecnie na uczelniach znaleźć się da sporo ciekawych kierunków dla pasjonatów, i rzeczywiście najczęściej uczą się tam osoby które się interesują danym tematem i chcące jeszcze lepiej go poznać. Wśród pasjonatów gotowania dużym zainteresowaniem cieszą się studia gastronomiczne, w ich trakcie studenci zapoznają się z tajnikami przygotowywania potraw, ale (dalsze informacje) oprócz tego zarządzania lokalami gastronomicznymi i organizacją ich pracy.

Na lubiących poznawać świat czeka z kolei turystyka i rekreacja, po ukończeniu tych studiów można bez problemów znaleźć pracę w jednym z licznych hoteli, pensjonatów czy domów wczasowych. Może więc trzeba pomyśleć o czymś bardziej nietypowym, a nie starać się dostać na ekonomię czy informatykę, jak większość obecnych studentów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:54:05
Tagi: studenci, kompetencje