Jak wyposażyć magazyn?

Magazyn to istotne miejsce dla każdego sklepu, bez względu na jego wielkość czy lokalizację. Często magazyny powstają w tym samym budynku co sklep, jaki zaopatrują. Niekiedy jednakże są unoszone w oddalonym od niego miejscu. Niezależnie od tego, muszą być one bezpieczne zarówno dla przechowywanych w nich towarów, jak również pracowników. Wobec tego ważne jest, żeby zadbać o pewne oraz trwałe regały magazynowe określane również przemysłowymi.


magazyn nad rzeką
Napisał: Dirk Duckhorn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Regały wjezdne dla delikatnych towarów

Regały magazynowe występują w różnorodnych wariantach w zależności od artykułu stacjonującego w danym magazynie. Jesteśmy w stanie wyliczyć regały rzędowe, regały wjezdne, regały półkowe, przepływowe, itp. Nierzadko spotykane, przede wszystkim w potężnych magazynach są regały wjezdne. Pełnią one rolę zabezpieczającą dla subtelnych produktów, które nie mogą być gromadzone w sposób blokowy. Potrzebując umieścić, względnie ściągnąć produkt, przemieszcza się po prostu wszystkie znajdujące się na konkretnym regale. Regały wjezdne użytkowane są także w chłodniach. Wyprodukowane są w owym przypadku z materiałów nie ulegającym działaniom niskich temperatur.
Półkowe regały przemysłowe

Regały przemysłowe kompety możemy dojrzeć także w sklepach oraz archiwach. Znane są regały półkowe, służące do gromadzenia produktów o mniejszych gabarytach jak również nie zajmujące tym samym mnóstwa miejsca. W tym rodzaju regałów magazynowych najczęściej można dostosowywać wysokość półek. Półkowe regały przemysłowe są też przeznaczone do przechowywania artykułów o nieokreślonych rozmiarach a także formach, czyli np. kostiumów.


magazyn
Napisał: inplusPR
Na podstawie: www.inplusPR.pl
Wyposażenie magazynów to nie tylko regały

Magazyny nie składają się tylko z regałów i tego, co jest na nich trzymane. Wyposażenie magazynów mieści też wszelakie potrzebne dla jego prawidłowego funkcjonowania dodatki. W ich skład wchodzą stoliki warsztatowe, urządzenie grzewcze lub wózki widłowe. Wyposażenie magazynów to również masa mniejszych, wielokrotnie niedostrzegalnych na pierwszy rzut oka narzędzi, bez których jednak praca w tym miejscu stałaby się nierealna.


Napisał: G.S.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:06:23
Tagi: praca, wózki, magazyny, blokowy, chłodniach, Półkowe