Czy pojmujesz jak niezwykle sugestywną oraz skuteczną postacią przekazu mogłaby zostać promocja radiowa?

Czy wiesz, jak ogromną siłę przekonywania mogłaby mieć tego typu postać przekazu którą jest audycja radiowa? W dniu trzydziestego października 1938 roku amerykańska stacja radiowa CBS nadała tak pełnowymiarowe słuchowisko autorstwa Orsona Wellsa pt.


Ogrodzenie na plac zabaw
Napisał: Legi
Na podstawie: Legi


"Wojna światów", że znaczna część ludności została utwierdzona w przeświadczeniu, że w ich kraju miało miejsce lądowanie marsjańskiego UFO.
Naturalnie w rzeczywistości taka inwazja nie miała stanowiska oraz wbrew prowadzonej rzekomo "na żywo" relacji nikt nie zginął, lecz moc radia pokazała jak wielką ma siłę. Obecnie, ok. 80 lat po tym epokowym socjologicznym eksperymencie reklama radiowa nadal jest niezwykle chętnie używana poprzez biura reklamowe. Co prawda tego typu reklama (http://www.ideamo.pl/) trwa najczęściej kilka albo paręnaście sekund, ale jeżeli tylko jest zrealizowana z pomysłem, to na długi czas zapada w pamięć słuchającym. Jest tak zwłaszcza wtenczas, kiedy rodzi sympatię i jest zwyczajnie fajna, odmienna niż inne. Taka reklama radiowa, w której jest mowa o dwóch dających sobie ważne porady koleżankach już od dawna nie jest przekonywująca.


Podług co poniektórych badań marketingowych ogromną skutecznością wykazuje się tego typu reklama radiowa, w której występuje jakieś dziecko. W ten wariant potrafią być promowane wszelkie towary, jakie są przeznaczone dla tej gromady odbiorców. Dla przykładu potrafią to zostać słodycze, ale również przykładowo jakieś medykamenty.


Dodatkowo należałoby powiedzieć, że reklama radiowa mogłaby docierać do odbiorcy, jaki właśnie przykładowo jedzie autem albo jest w robocie albo po prostu przygotowuje posiłek.I ma załączone radio, w którym co jakiś czas są puszczane reklamy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:46:55
Tagi: rzeczy, reklama, pracy, pomysł, raj