Przed tobą znaczący sprawdzian z matematyki? Nie obawiaj się - jest sposób!

Nie od wczoraj kultowy jest rozdział uczniów i studentów na "humanistów" oraz "ścisłowców". Na nieszczęście, nagminnie polega on wyłącznie na tym, że "humaniści" nie radzą sobie z matematyką i pokrewnymi jej przedmiotami.

księżyc
Na podstawie: http://izolacje.gda.pl/

W rzeczywistości jest to spory kłopot, który dotyka nie tylko polskiego społeczeństwa.

Istnieją sumienne naukowe wyniki badań, jakie pokazują, że kluczowe przesłanie w naszym nastawieniu do matematyki ma atmosfera, jaką budują wokół niej ludzie, z którymi się stykamy od najmłodszych lat. Kto z nas nie słyszał w domu od rodzeństwa, dziadków, kuzynów zdania w rodzaju "Ja w życiu nie pojąłem matematyki", "matematyka do niczego ci się w życiu nie przyda" ITp.? Wbrew pozorom takie komunikaty mogą wytwarzać w dziecku wewnętrzną przeszkodę wobec poznawania matematyki. Skoro tata sobie nie radził, to ja też sobie nie poradzę - sądzi podświadomie dziecko. Stąd już gładka droga do odrzucenia wszelkich starań.

Obecnie próbuje się zastępować ten schemat, między innymi przez urządzanie dzieciom zajęć matematyki dalej collegium-novum.pl/, które mają kształt zabawy i dokładnie spinają się z okalającym je światem. Co jednak w sytuacji, gdy jesteśmy już starsi niż dzieci i takie zajęcia nie są dla nas? Możemy zarejestrować się np. na kurs matematyki online. Takowe szkolenia są opracowywane i sprawdzane przez doświadczonych nauczycieli, którym nie jest obojętna matematyczna nieporadność nowego pokolenia .

Kurs z matematyki w sieci ma ten atut, że konkretną partię można przepracować w dowolnym odpowiadającym nam czasie, a rezultat bądź bieg rozumowania poddać pod dyskusję z tutorem lub zweryfikować w bazie wiedzy. Im więcej tego typu działań będziemy uskuteczniać, tym większa szansa, że kurs matematyki przyniesie zamierzone, pozytywne wyniki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:26:31
Tagi: ludzie, problemy, IT, problem, matematyka