Czemu warto się uczyć języka angielskiego? Jakie istnieją najważniejsze powody tej decyzji?

Czy opłaca się uczyć języka angielskiego? tak postawione pytanie zdecydowanie wydaje się nazbyt banalne, ponieważ odpowiedź jest oczywista. Uczenie się tego języka to same plusy. Każdy bowiem posiada swoje priorytety, które może osiągnąć dzięki nauce tego języka. Czy będą to wyjazdy zagraniczne, praca albo też poznawanie ludzi z różnych krajów, a może kontakty w celach biznesowych, literatura obca czy zdobycie różnych certyfikatów - każdy powód jest dobry, żeby zacząć się uczyć.


nauka
Napisał: Alba Estévez G.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co ważne, nasza sytuacja wyjściowa w zakresie nauki tego języka jest dość dobra, bo sami posługujemy się jednym z trudniejszych języków na świecie. Zaś angielski to jeden z łatwiejszych języków. Wiadomo jednak, że uczenie się jakiegokolwiek języka to długi, ciężki proces, jednak gdy przyjdzie moment zwątpienia warto sobie przypomnieć tą radę, żeby wziąć się do bardziej wzmożonej pracy. Co ciekawe, a o czym sporo z nas zapomina, kiedy posługujemy się jednym językiem, ciężko go właściwie ocenić.

podczas nauki
Napisał: CollegeDegrees360
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dopiero, kiedy poznajemy inny język możemy dostrzec różnicę, inaczej można spojrzeć na nasz rodzimy język, możemy go bardziej docenić. Dzięki temu łatwo można dostrzec niuanse, które nie są widoczne w innych językach, albo odwrotnie, które dodają każdemu językowi niespotykanej charakterystyki, wyrazistości, oryginalności. Każdy powód do nauki jest doskonały, nawet taki pospolity, tym bardziej, że jest to coś co sobie postanowiliśmy, aby nauczyć się konkretnego języka. Warto się zastanowić co sprawia, iż chcielibyśmy się go uczyć, czy jest nasza chęć bez dodatkowej zewnętrznej przyczyny, czy też dzięki nauczeniu się angielskiego zdamy jakiś egzamin. Bardzo dużo ludzi właśnie z tego powodu uczy się tego języka uczęszczając na indywidualne lub grupowe kursy, na przykład angielski kurs do matury Legnica (interesująca propozycja).


Wszelkie języki świata mają bardzo istotny cel, żeby komunikować się z ludźmi jak i dzielić się wiedzą oraz dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Możemy zatem pomyśleć nad tym, co chcemy przekazać tym, z którymi jesteśmy blisko jak również ludziom nam nieznanym, a może i naszemu otoczeniu lub całemu światu. Czy chcielibyśmy czymś ważnym się podzielić z innymi? To jest zapewne bardzo ważny powód i najważniejsza motywacja dotycząca nauki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:29:19
Tagi: nauka, kursy, język