Kierunki związane z medycyną, które obecnie cieszą się dużym wzięciem wśród absolwentów techników

Pomaganie innym jest dużym wyzwaniem, które nie każdy będzie w stanie wziąć na swoje barki. Jak sama nazwa wskazuje, wszyscy zatrudnieni pod szyldem Eskulapa określają siebie mianem pracownika służby zdrowia. A to już jest równoznaczne z tym, że trzeba wielu wyrzeczeń, aby pracować w tej profesji. Przyjrzyjmy się bliżej kierunkom studiów, które kształcą przyszłym lekarzom, pielęgniarzom i fizjoterapeutom.


fizjoterapia
Napisał: Shama Kern
Na podstawie: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności winniśmy wymienić kierunek lekarski. To tutaj niedoszli adepci sztuki medycznej poznają arkana swojej profesji. Zresztą to nie tylko profesja, lecz przede wszystkim misja i wielka odpowiedzialność za życie chorych. A równie istotne są umiejętności społeczne, a przydają się one zwłaszcza wtedy, gdy trzeba przekazać swojemu podopiecznemu mało pozytywną informację. O ile lekarz trudni się leczeniem, o tyle fizjoterapeuta stawia na nogi rekonwalescentów. Kierunek fizjoterapia pozostaje także przeznaczony dla absolwentów, których cechuje empatia. Winni też wykazać się sporą cierpliwością i życzliwością, bo praca głównie z osobami po siedemdziesiątce nie zawsze jest przyjemnością.

Trzeba pamiętać o tym, że ta profesja wymaga od pracownika siły fizycznej - ośmiogodzinne wykonywanie masaży czy pomaganie osobom schorowanym w ćwiczeniach sprawi, że fizjoterapeuta po powrocie do mieszkania będzie opadał z sił. Z tej też przyczyny wspomniany kierunek studiów doktorskich nie bywa rekomendowany nastolatkom mającym problemy zdrowotne. Kierunek fizjoterapia, nazywany inaczej przyrodolecznictwem, obejmuje również inne dziedziny medycyny niż tylko standardowo rozumiana rehabilitacja ruchowa. Wraz z rozwojem technologii poszerzył się też zakres możliwych kuracji. Tutaj możemy wymienić leczenie światłem bądź ultradźwiękami.


zajęcia na studiach
Napisał: Takver
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stawianie na supernowoczesne rozwiązania w żadnym wypadku nie dyskryminuje sposobów znanych co najmniej od wieku. Rzecz tutaj o zdrowotnych właściwościach uzdrowiskowych wód żelazianach. Korzystny wpływ na zdrowie posiada nie tylko ich spożywanie, ale również kąpiele. W końcu znane od dziesięcioleci miejscowości uzdrowiskowe nadal przyciągają rzesze kuracjuszy. Dobrze wiemy o tym, że nie każdy będzie mógł podjąć naukę na kierunkach powiązanych z medycyną. Po pierwsze, trzeba interesować się naukami ścisłymi, czyli na przykład fizyką oraz chemią. A późnej zdać śpiewająco maturę i nastawić się na wymagającą dużych poświęceń naukę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 12:19:34
Tagi: nauka, praca, Leczenie