Dzięki nowym aplikacjom komputerowym załatwienie formalności urzędowych jest o wiele prostsze

Załatwianie przeróżnych spraw w urzędach jest dość czasochłonne, zwłaszcza kiedy mamy na uwadze długość kolejek, jakie ustawiają się przed okienkami. Dlatego np. informację o możliwości złożenia PIT-u drogą elektroniczną wielu podatników przywitało z prawdziwą ulgą.


Obowiązek składania zeznań rocznych dotyczy niemal wszystkich obywateli, więc pod koniec kwietnia kolejki w urzędach skarbowych zapewne byłyby o dużo dłuższe, jeśliby podatnicy nie rozliczali się elektronicznie. Program PIT 2016 pozwala szybko uporać się z dopełnieniem narzuconego obowiązku. Do tego komputer wychwytuje ewentualne błędy, a osoby rozliczające się w konwencjonalny sposób mogą je przez przypadek popełniać. Jeśli ktoś w taki sposób rozliczał pity 2015 program natomiast doskonale się sprawdził, a urzędnicy nie mieli jakichkolwiek zastrzeżeń, to w nadchodzących latach podatnik zapewne ponownie skorzysta z takiej formy rozliczeń (wdał się w polemikę).


pity 2015 program
Napisał: swimboy1
Do internetowego rozliczania PIT-ów zdążyliśmy już przywyknąć, z kolei nie zawsze wiemy, że mnóstwo innych spraw można też załatwić bez ruszania się z domu. Jeżeli jednak komuś sformułowania typu pity 2015 program w zupełności nic nie mówią, to na pewno nie załatwi przez internet szeregu innych formalności. A ich spis z każdym następnym rokiem się wydłuża. Jeśli ktoś instaluje na komputerze program pit 2016, to na przykład do regularnego korzystania z platformy EPUAP być może dopiero się pomalutku przekonuje (czytaj to).


Najprawdopodobniej w przyszłości liczba spraw możliwych do załatwienia drogą internetową będzie rosła.

Zainteresował Cię ten wpis? Zapraszamy Cię więc dalej (https://banery-druk.net/banery-reklamowe-czestochowa) - do naszej nowej strony. Tam czekają na Ciebie inne wątki.

Producenci aplikacji stają zatem przed dużym wyzwaniem, bo muszą dbać o ich funkcjonalność, a także o bezpieczeństwo niejawnych danych użytkowników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-08 14:14:20
Tagi: program, formalności, możliwości, stanowiska