Różne zawody wykonywane - różne wymiary ryzyka

Banałem jest stwierdzenie, iż każdy człek jest inny, ma inne opcje, w jednej dziedzinie się odnajdzie, aby w drugiej najzwyczajniej w świecie polec. To normalne co więcej nie można mieć do siebie skargi, że w czymś jesteśmy po prostu gorsi. Są jednak ludzie, którzy odnajdują się w ciężkich sytuacjach, a wyznacznikiem takiego stanu jest ich praca zawodowa. Tak, praca pokazuje charakter człowieka, a tego typu ciężkie specjalizacje zawodowe mają to do siebie, że określają faktycznie mocnych psychicznie ludzi. Jakie to zawody?
pracownicy
Napisał: Mark Warner
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najtrudniejsze zawody to te, w których odpowiada się za bezpieczeństwo wielu ludzi. Najbardziej poważnym kandydatem z szeregu takich zawodów wydaje się pilot samolotu. Niby jest to fach co chwila mocniej skomputeryzowana co więcej nowomodna, pilot widzi całokształt na ekranie dodatkowo nie musi tak bardzo bazować na intuicji. To błąd, pilot musi|powinien mieć cały czas oczy szeroko otwarte, nie powinien nie przyjąć najniższego sygnału, albowiem może on grozić katastrofą. Co więcej, startowanie czy lądowanie to czynności, które należy po prostu wykonywać automatycznie, mieć do tego wyczucie i należną koncentrację. Nie każdy bodajże jest tak mocny.

zadłużenie
Napisał: Simon Cunningham
Na podstawie: http://www.flickr.com
Astronauta. Jeśli już jesteśmy tak wysoko to polećmy jeszcze wyżej. Słyszałeś kiedyś jak dużo testów musi przebyć kandydat na astronautę? Jakie są to sprawdziany dodatkowo, jak skąpa kwant dostaje się do ścisłej czołówki? Nic dziwnego, że tak jest. Tylko ułamek osób może zostać kosmonautą. W przestrzeń kosmiczną może polecieć wielu z nas, gdy wbici w fotel jesteśmy sparaliżowani niepokojem, atoli żeby sterować taką maszynę, mieć właściwą koncentrację i reagować na zmieniające się wydarzenia? To tylko fach celem najlepszych...A a więc zejdźmy na ziemię dodatkowo weźmy na warsztat trzy zawody: lekarz, kierowca TIR-a i komornik. Każdy z nich to całkiem inna bajka, aliści bodaj nie jest to wesoła bajeczka. Lekarz, od niego wiele zależy. Ten będący na bloku operacyjnym powinien ocalić błogość i znajomość rzeczy, aczkolwiek krew tryska po całej sali. Kierowca TIR-a musi dojechać wzdłuż i wszerz, dojechać wszędzie, a do tego jeździć bez przerwy po kilkanaście godzin i spać w samochodzie. No i egzekutor, o tak, ściąganie długów (kliknij, a dowiesz się więcej) o nie jest pierwsze lepsze zajęcie, to ćwiczenie dla ludzi o stalowych nerwach, odpornej psychice i sumienności zawodowej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-05 12:56:27
Tagi: bezpieczeństwo, komornik, Profesjonalizm, profesja, kompetencje