Jaki prezent będzie najodpowiedniejszy dla Twojego dziecka z okazji zbliżających się urodzin? Kilka inspiracji!

Jeżeli nie masz właśnie pomysłu na prezent, który będzie odpowiedni dla Twojego nastoletniego dziecka, wówczas z pewnością dobrze trafiłeś - oto garść pomysłów dotyczących tego, co aktualnie jest popularne i co niemal każde dziecko chciałoby mieć w swoich zbiorach. Jednym z prezentów, które ucieszą niemalże każdego dzieciaka są na pewno gry komputerowe. Pamiętaj jednakże, żeby zawsze wybierać konkretne tytuły z głową - tak żeby wspomagały rozwój Twojego dziecka, a nie odwrotnie.

gry komputerowe
Napisał: Billie Ward
Jakie zatem konkretnie tytuły są polecane dla dzieci? Jeśli mowa o młodszych dzieciach, zdecydowanie znakomicie sprawdzą się dla przykładu Fineasz i Ferb gry. To fajna seria gier pokazujących śmieszne przygody dwóch przyjaciół - Fineasza i Ferba. Fineasz i Ferb gry pozwalają dziecku zrozumieć mechanizmy realnego świata i uczą empatii. Jest to seria gier produkowana przez Disney'a, więc właściwie w ciemno można zakładać, że bez wątpienia będą one odpowiednie dla najmłodszych - fineasz i ferb gry są pouczające.

W przypadku nieco starszych dzieci tego rodzaju gry niestety się już nie sprawdzają - najczęściej dzieciaki oczekują już czegoś innego. Wtedy możesz zaoferować im dla przykładu Transformers gry, które są bardzo podobne do historii Fineasza i Ferba, jednak równocześnie mają innych bohaterów i są skierowane do trochę starszych dzieci. Transformers gry z pewnością sprawdzą się rewelacyjnie również w przypadku dzieci, które uwielbiają filmy o transformersach.

Jeśli natomiast Twój syn interesuje się tematyką wojenną, wtedy z pewnością dobrym pomysłem będą gry typu Shadow Warrior czy na przykład Sztuka Wojny. Istotne jest, żebyś wybierał gry, w których nie epatuje się niepotrzebnie nadmierną przemocą i agresją (zobacz kompletną ofertę na tej stronie). Na przykład Sztuka Wojny uczy dzieci mądrego, a szczególnie odpowiedzialnego podejmowania decyzji. Jeśli chcesz zapoznać swoje dziecko nieco z historią, a w dodatku wykształcić w nim poczucie odpowiedzialności za swoje decyzje, wtedy takie gry jak na przykład Shadow Warrior niewątpliwie będą odpowiednim pomysłem.

nastolatkowie
Napisał: Dima Viunnyk
Niezależnie od tego, jaką grę wybierzesz, zawsze powinieneś w dodatku sprawdzać, ile czasu dziecko spędza przy komputerze. Zbyt duża liczba godzin spędzanych na graniu nawet w najciekawsze gry niewątpliwie nigdy nie jest dobrym pomysłem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-06 10:10:27
Tagi: dziecko, czas, seria