Jak dobrać obiektyw, by uchwycił najlepsze chwile.

Fotografia jest działalnością artystyczną, która opiera się na najlepszym uchwyceniu elementów otaczających na fotografii. Niekiedy bywa to bardzo trudna sztuka, ponieważ te części bardzo często są w ruchu. Jednakże nowoczesna technika wykonania aparatów fotograficznych a także różnego rodzaju akcesoriów do nich, poszła do góry, dlatego też da się pstrykać zdjęcia nawet w najbardziej niekorzystnych okolicznościach. Naturalnie w zależności czy ktoś trudni się fotografią cały czas czy hobbystycznie to przewidziane są bardzo różniące się modele.

aparat
Napisał: Heather
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aparaty te różnią się parametrami oraz co najważniejsze półką cenową. Przykładowo należy omówić 2 modele firmy sigma, która jest głównym producentem modeli aparatów oraz przyborów fotograficznych. Parametry samych aparatów są bardzo często porównywalne. Jednakże akcesoria (przykładowo obiektywy do aparatów cyfrowych) w zależności od sposobu użytkowania, różnią się już bardzo znacząco. Opiszemy obecnie dla przykładu dwa bardzo porównywalne obiektywy firmy sigma. Pierwszym z nich jest obiektyw sigma 17-50mm. Jest to jeden z najbardziej spoistych obiektywów, który został wykonany jedynie pod matrycę APS-C. Jest to bardzo maleńki obiektyw o wymiarze niespełna 92 milimetrów. Jest nim obiektyw o ogromnie dobrej stabilizacji obrazu - więcej pod tym adresem. Można go stosować do robienia naprawdę ekstremalnych zdjęć (skok spadochronowy czy w trakcie jazdy autem). Drugim obiektywem, jaki to warto opisać jest obiektyw sigma 70-300. Jest to zdecydowanie bardziej użyteczny i lekki obiektyw, który to może poszczycić się jedną z najlepszych zakresów odwzorowania. Właśnie dzięki temu może być stosowany do fotografowania makro.aparat fotograficzny
Napisał: yb putro
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielka ogniskowa, jaką posiada obiektyw sigma 70-300 ogromnie dobrze egzaminuje się w wykonywaniu zdjęć przyrody. Przede wszystkim właściwy jest do wykonywania zdjęć owadów, które są niezwykle bojaźliwe. Dzięki zastosowaniu tego obiektywu wolno fotografować przyrodę, a szczególnie owady z dalszej odległości przy zatrzymaniu niezwykle dobrych detali. Reasumującjak da się zauważyć istnieje na rynku ogromnie wiele obiektywów, które różnią się od siebie parametrami i zastosowaniem. Należy pamiętać, by wybrać taki, jaki to najlepiej będzie pasował do fotografa i jego upodobań - czy sigma 70-300 jest dobra.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-01 10:23:35
Tagi: zdjęcie, obiektyw, fotografia, cena